Uppfödare i området Östergötland / Småland

 

Uppfödare av ESS i Östergötland och småland. Sidan är under uppbyggnad, Är du uppfödare i detta område och vill stå med på listan mejla till styrelsen@springerostgota.se så lägger vi in er!

 

Baggbo

Maria Sundahl

Lovsjö 23, 555 92 Jönköping

Mobil: 070-659 18 32

Mail: sundahl_maria@telia.com

Anna Mårtensson

Safirvägen 10, 282 32 Tyringe

Mobil: 070-570 31 72

Mail: baggbo@telia.com

Hemsida: http://www.baggbo.se

 

Deming's

Lena Rollmar

Grytstorp, Prostendal, 590 75 Ljungsbro

tfn 013-39 80 69 / 070-66 29 788

Mail: lena.rollmar@telia.com

Hemsida: http://www.demings.se/

 

Lilla Blidkullas

Pia & Lars Martikainen

Götevi, Lilla Blidkulla, 596 92 Skänninge

Mobil: 072-239 70 70

Mail: pia.martikainen06@gmail.com

Hemsida: www.lillablidkulla.n.nu

 

Linkelösas

Sandra och Carola Holm

Björkeberg Tittin

590 47 Vikinstad

Mobil: 0733-521683

Mail: Carola@linkelosas.se

Hemsida: www.linkelosas.se

 

Linmoor

Annelie Karlsson

Höka Gård, Godegård 412

591 98 Motala

Mobil: 073-932 66 42

Mail: linmoor@tele2.se

Hemsida: http://www.linmoor.se

 

Obery's

Inga Pettersson och Malin Karlsvärd

Lundbogränd 2, 591 95 Motala

Mobil: 070-647 33 73/ 070-361 65 28

Mail: oberys@telia.com

Hemsida: http://www.oberys.se

Winright

Lina Hagberg

Styrstad Tornby Gård, 605 92 Norrköping

Tfn, Mobil: 011-34 02 79 / 073-310 77 30

Mail: lina@winright.se

Hemsida: http://www.winright.se/