Uppfödare i området Östergötland / Småland

 

Uppfödare av ESS i Östergötland och småland. Sidan är under uppbyggnad, Är du uppfödare i detta område och vill stå med på listan mejla till olausson.elin@hotmail.com så lägger vi in er!

 

Deming's

Lena Rollmar

Grytstorp, Prostendal, 590 75 Ljungsbro

tfn 013-39 80 69 / 070-66 29 788

mail: lena.rollmar@telia.com

hemsida: http://www.demings.se/

 

Lilla Blidkullas

Pia & Lars Martikainen

Götevi, Lilla Blidkulla, 596 92 Skänninge

tfn 0722-397070

mail: pia.martikainen06@gmail.com

hemsida: www.lillablidkulla.n.nu

 

Linkelösas

Sandra och Carola Holm

Björkeberg Tittin

590 47 Vikinstad

Mobil: 0733-521683

Mail: Carola@linkelosas.se

Hemsida: www.linkelosas.se

 

Linmoor

Annelie Karlsson

Höka Gård, Godegård 412

591 98 Motala

mobil +46 (0)739-32 66 42

mail: linmoor@tele2.se

hemsida: http://www.linmoor.se

 

Obery's

Inga Pettersson och Malin Karlsvärd

Lundbogränd 2, 591 95 Motala

tfn 0141-713 01 / 070-647 33 73

mail: Oberys@telia.com

hemsida: http://www.oberys.se

Winright

Lina Hagberg

Styrstad Tornby Gård, 605 92 Norrköping

tfn 011-34 02 79 / 0733-10 77 30

mail: lina@winright.se

hemsida: http://www.winright.se/