VINNARE 2017

Mountjoy Veracious Velvet, 126 p

Ägare: Plumridge Petra, Kungälv

Uppfödare: Monika Jansson, Öresundsbro

BIR

Deming’s Harriet Hot

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

BIM

Deming’s Harry Hawk

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

STORT TACK FÖR EN TREVLIG DAG! VÄLKOMNA ÅTER NÄSTA ÅR!

 

 

Tack Till våra sponsorer

Arken Zoo Finspång

Apportering till vardag och fest

Royal Canin

HEAB Byggställningar

Plauge Off

Brunneby Musteri

AGRIA

Arken Zoo Linköping

Mjölby Djurbod

JAKT UNGHUND

1. Tassegårdens Rasmus På Luffen, 60 poäng

 

2.Deming's Liquorice Lucy, 29 poängs

 

 

JAKT ÖPPENKLASS

1. Mountjoy Veracious Velvet, 83 poäng

 

2. SE VCH Cool Moon Avendesora Poland (FCI), 78Poäng

 

3. Staflames Cabrioletti, 63 poäng

 

4. Beeline Magic Moment, 62 poäng

4. Deming's Hugo Hedge, 62 poäng

DUAL PURPOSE UNGHUND

1. Tassegårdens Rasmus På Luffen, 103 poäng

 

2. Deming's Liquorice Lucy, 76 Poäng

 

 

DUAL PURPOSE ÖPPENKLASS

1. Mountjoy Veracious Velvet, 126 poäng

2. SE VCH Cool Moon Avendesora Poland (FCI), 119 Poäng

 

3.Deming’s Hugo Hedge, 107 poäng

 

4. Deming’s Harriet Hot, 89 poäng

 

 

 

 

 

VALPKLASS 2 Hanar

 

1.Deming’s Arhur Art

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

2.Deming’s Amadeus Art

Ägare: Kicki Johansson, Vikbolandet

 

VALPKLASS 2 Tikar

 

1. Linmoor Hera

Uppfödare, Ägare: Annelie Karlsson, Motala

 

2.Goyas Romantic Touch

Uppfödare, Ägare: Anna Aksell, Mariestad

 

3. Deming’s Abby Art

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

BIR VALP-2

BIR Deming’s Arhur Art

BIM Linmoor Hera

BIS VALP

Deming’s Arhur Art

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

BIS-R VALP

Rosettasweet's Sir Lancelote

Ägare: Ganbrant Linda, Brokind

VALPAR KLASS I Hanar

 

1.Rosettasweet's Sir Lancelote

Ägare: Ganbrant Linda, Brokind

 

VALPKLASS 1 Tikar

1. Rosettasweet's Lady Rowena

Ägare: Bengtsson Ann, Stenstorp

 

2.Rosettasweet's Lady Isolde

Uppfödare, Ägare: Löfstedt Ing-Marie, Motala

 

 

BIR VALP 1

 

BIR Rosettasweet's Lady Rowena

BIM Rosettasweet's Sir Lancelote

 

 

Resultat Springer cup 2017

Mer info om dagen kommer, nedan ser ni resultat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unghundsklass Hanar

 

1. Tassegårdens Rasmus På Luffen

Uppfödare, Ägare: Ahlin Maria, Skövde

 

2. Mayamore High Flyer

Ägare: Ganbrant Linda, Brokind

Bästa Hane Utställning

 

1.Deming’s Harry Hawk

 

2.Deming’s Hugo Hedge

 

3.SE VCH Cool Moon Avendesora Poland (FCI)

 

4. Tassegårdens Rasmus På Luffen

 

 

 

 

 

 

BÄSTA TIK

1. Deming’s Harriet Hot

 

2. Deming's Liquorice Lucy

 

3. Mountjoy Veracious Velvet

 

4. SE VCH Linkelösas Avatar

 

Unghundsklass Tikar

 

1.Deming's Liquorice Lucy

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

Utställning

 

Öppenklass Hanar

1.Deming’s Harry Hawk

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

2.Deming’s Hugo Hedge

Ägare: Bogg Annika, Vikingstad

 

3.SE VCH Cool Moon Avendesora Poland (FCI)

Ägare: AnnMarie Skansen, Värmskog

 

4.Starflames Cabrioletti

Ägare: Åsa Malm, Linköping

 

5.Zkatans MayIKissour Face

Ägare: Bo Hüll Vreta kloster

Öppenklass tikar

 

1.Deming’s Harriet Hot

Uppfödare, Ägare: Rollmar Lena, Ljungsbro

 

2.Mountjoy Veracious Velvet

Ägare: Plumridge Petra, Kungälv

 

3.SE VCH Linkelösas Avatar

Ägare: Löfstedt Ing-Marie, Motala

 

4.Beeline Magic Moment

Ägare: Lundgren Marianne, Vikingstad